Kaip suprasti „Fotografuotis Barselonoje“?

Kaip suprasti „Fotografuotis Barselonoje“?

Studijuodama ir pabaigusi studijas pasinėriau į mados ir vestuvių fotografiją. Per paskutinius penkerius metus turbūt dar nebuvo nė vienos dienos, praleistos be fotografijos. Net ir be fotoaparato rankose įpratau analizuoti aplinką ir įsivaizduoti, kaip ir ką galima vienoje ar kitoje vietose nufotografuoti. Tačiau po truputį Lietuvos aplinka ėmė nusibosti, tarsi išsisėmė. Vos tik pajutusi, kad Lietuvoje fotografuojant didžiausia problema tapo klausimas „O kur dabar?“, kai visos vietos net ir iš įdomiausių kampų ėmė atrodyti nuobodžios ir kasdieniškos, susikroviau lagaminus ir išvykau. Ir ne viena – kartu su savo draugu fotografu, kad nuotraukos būtų dvigubai geresnės ir įdomesnės 🙂

Į Katalonijos (kai kurie šio regiono gyventojai gali net įsižeisti, pavadinti ispanais, o ne katalonais) sostinę pirmą kartą atvykau prieš pusmetį. Iškart supratau (nors dar prieš sėsdama į lėktuvą nujaučiau), kad čia ta vieta. Ir neklydau! Čia kaskart atrandu dar nematytą kampelį, vaikštant nuolat kyla idėjų fotografijai. Norisi fotografuoti dar ir dar. Taip yra turbūt ne tik dėl Barselonos grožio, bet ir todėl, kad į viską vis dar galiu pažvelgti iš turisto pozicijos. Turisto tai ne to, kuris sėdi viešbutyje, prisideda daugiau midijų, negu gali suėsti (iš principo jų net nemėgsta, bet žino, kad brangios), o to, kuris žiūri ir mato. Ar pastebėjote, kad dažnai praeiname šimtus kartų pro tuos pačius pastatus ar gamtos vietas savo mieste, kol atkreipiame dėmesį, kokie jie išties įspūdingi (neretai aprodydami miestą svetimšaliams). O užsienyje tarsi įsijungia aplinkos skenavimo mechanizmas, leidžiantis pastebėti smulkiausias, įdomiausias detales. Aš pastebėdavau ir Lietuvoje, bet tūkstantąjį kartą žiūrint į Aušros vartus ar lipant ant Gedimino kalno nustebti jau sunku. Todėl dabar stebiuosi ir stebinu Ispanijoje.

Sharing is caring! Teko girdėti? Noriu su jumis pasidalinti tuo, ką radau geriausio Barselonoje (kad netektų vėliau prisiminti tik midijų…), padovanoti netradicines, šviesesnes vestuvių akimirkas neįprastoje ir labai įkvepiančioje aplinkoje. Šiemet jau nespėsime (žinoma, kiekvienas ne gali virsti taip, jeigu labai to norima), bet jūsų vestuvės, priešvestuvinė ar povestuvinė viešnagė Ispanijoje gali būti įamžinta 2017 metais. Visų Barselonos paslapčių ir atradimų dabar neišduosiu, bet pažadu nustebinti!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *