VESTUVĖS UŽSIENYJE

VESTUVĖS UŽSIENYJE

Ar girdėjote apie vis labiau populiarėjantį “downshifting”? Stereotipinėje mūsų visuomenėje vis dar priimta manyti, kad “downshifteris“ yra nesėkmingas nevykėlis, kuris dėl finansinių rūpesčių išsikėlė į kaimą arba tiesiog dėmesio pritrūkęs keistuolis. Tačiau, priešingai, dažniausiai kitokį gyvenimo būdą pasirenka karjeros aukštumas pasiekę, turintys aukštuosius išsilavinimus žmonės, kurie tiesiog pavargo nuo materializmo, besaikio vartojimo, masinės kultūros ar tiesiog norėdami daugiau laiko skirti šeimai, dvasiniam tobulėjimui, patirti mažiau streso ir gyventi sveikiau. Dažnas turbūt pagalvoja, kad atsidūrė užburtame rate – aštuonios valandos darbo, aštuonios miego, buitis ir kas lieka mums? “Downshifting” – tai sąmoningas ir gerai apgalvotas veiksmas. Vieni nusprendžia savo hobius paversti individualia veikla. Antrieji nusprendžia mažiau vartoti: perka tik tuos daiktus, kurie yra iš tiesų būtini. Tretieji tiesiog įjungia žemesnę pavarą: sumažima darbo laiką, bei atsisako dalies pajamų, kad galėtų daugiau laiko praleisti su šeima ar užsiiminėti mėgstama veikla. Dar kiti sia idėja susižavėję žmonės palieka savo sunkiai uždirbtas materialias gėrybes ir pasirenka asketišką gyvenimą kur nors miško gūdumoje ar aukštai kalnuose esančioje lūšnelėje. Poros, pasirinkusios vestuves užsienyje, šiek tiek primena “downshifting” šalininkus, kurie bėgdami nuo pabodusių tradicijų, bei artimųjų pageidavimų koncerto randa prasmę kelionėje. Įprastus vestuvių papročius keičia nerūpestinga šventė už kelių tūkstančių kilometrų nuo gimtosios šalies.

Kodėl užsienyje?

Praėjo tie laikai, kai buvo galima susituokti tik Lietuvos santuokų rūmuose – dabar atviri visi pasaulio kampeliai. Tiems, kurių nežavi tradicinės storos lietuviškos vestuvės, kurie nori kazko kitaip – daugiau saulės, romantikos, išskirtinumo, gali rinktis vestuves užsienyje. Daugeliui atrodo, kad vestuvės užsienyje yra neįkandama svajonė. Tačiau dažniausiai yra atvirkščiai, kadangi galima suderinti vestuves ir medaus mėnesį. Taip pat šventę Lietuvoje, o ypač norint švęsti gamtos apsuptyje, sunku suplanuoti dėl neprognozuojamų lietuviškų orų ir jų permainų. Užsienyje galima švęsti, bet kuriuo metų laiku ir nesijaudinti dėl blogo oro. Šalį galima pasirinkti pagal sezoną.

Planuojantiems vestuves žiemą. Tobula vieta planuojantiems vestuves žiemą, tačiau vietoje sniego ir šalčio norintiems saulės ir šilumos, – Karibų, Indijos vandenyno salos, Pietryčių Azija, jei nesinori vykti taip toli tinka ir Ispanijoje esanti Tenerifė, žiemą čia vidutinė temperatūra apie 21 laipsnis. Vietoje sniego ir šalčio galėsite džiaugtis karšta vasara ir nuostabiais vaizdais.

Heron-Island-Wedding-Photography-2

slide-intro-05

40-phulay-beach-wedding

Planuojantiems vestuves pavasarį ir rudenį. Vestuves norintiems švęsti Europoje geriausias metas yra vėlyvas pavasaris (balandžio pabaiga – gegužės pradžia), kai parkuose ir soduose viskas žydi ir skaniai kvepia, arba ankstyvą rudenį (rugsėjo mėn ), kai miestai nusidažo šiltomis, romantiškomis spalvomis.

971

home002b

Rome-and-Tivoli-Italy-pre-wedding-photography-0001(pp_w890_h592)

Planuojantiems vestuves vasarą. Tiems, kurie nori oficialiai susituokti vasarą, puikiai tinka Kipras. Jus sups graži Viduržemio jūros gamta, puikus oras ir geros kainos, mėlynas giedras dangus, šiltas jūros vanduo. Kritulių tikimybė čia maža, oro temperatūra apie +25°C – +35°C.

Balio saloje (Indonezija) sausasis sezonas yra birželio-rugsėjo mėnesiais. Oro temperatūra apie +30°C, kritulių tikimybė nedidelė. Čia jūsų laukia besišypsantys žmonės, dieviško skonio vietinės virtuvės patiekalai, puikūs paplūdimiai. Nedidelis minusas tas, kad vestuvių ceremonija galima tik praėjus 7 nakvynėms po atvykimo. Vestuvės galimos tik simbolinės.

Jei svajojate apie nepaprasto grožio šalį, tokia kaip Islandija pats metas ten keliauti birželio-rugpjučio mėnesiais. Tuo metu ten mažiausiai vejuota ir lietinga. Neabejoju, kad pasirinkus šią šalį vestuvėms, nuotraukos maloniai nustebins.

alli-and-runar-iceland-ase

21151-0285

slide_358117_3973721_free

Nuo ko pradėti?

Jei apsisprendėte daryti vestuves užsienyje, tačiau nežinote, nuo ko pradėti planuoti, galite kreiptis į kelionių agentūras, kurios teikia tokias paslaugas. Taip sutaupysite brangaus laiko paieškoms. Tačiau jei turite laiko ir patinka planuoti keliones, nuspręskite, kokią šalį pasirinkti, o tuomet pasinerkite į planavimo malonumą. Tam labai pagelbės forumai internete, kuriuose aptarinėjami kelionių įspūdžiai ir niuansai planuojant vestuves.

Vis tik nusprendę pasinaudoti kelionių agentūrų, vestuvių planuotojų ar viešbučių specialiais pasiūlymais jauniesiems, turekite omenyje, kad iš jų siūlomų visažisčių ir plaukų stilistų reiktų rinktis atsargiai. Būtinai peržiūrėkite darbų pavyzdžius, nes dažnai tai nebūtinai bus profesionaliausi specialistai mieste, o tiesiog žmonės, bendradarbiaujantys su viešbučiu ar planuotojais. Lygiai tas pats ir su siūlomais vietiniais vestuvių fotografais. Jei pasitikėsite į vestuvių paketą įtrauktu fotografu, net nepasidomėję jo darbais, bei rekomendacijomis, net neabejoju, kad nuotraukomis neliksite patenkinti. Paprastai, tai žmogus, kuris dirba labai pigiai, o tai beveik visada reiškia jog ir nuotraukos atrodys paip pat.  Alternatyva – vežtis kartu, bent jau fotografą iš Lietuvos, kurį galėsite kruopščiai atsirinkti pagal jo darbų pavyzdžius.

Praktiniai patarimai

•    Nusistatykite biudžetą, kurį galite skirti vestuvėms.
•    Nuspreskite ar vestuvių ceremonijoje dalyvausite tik jūs du, ar kviesite artimuosius, draugus.
•    Apsvarstykite, kokios vestuvių ceremonijos norite – oficialios ar simbolinės.
•    Vestuvių datą, viešbučio ir skrydžio rezervacijas geriausia derinti kompleksiškai. Ne visada kai vykdomi skrydžiai, būna laisvų vietų viešbutyje. Be to, derinant skrydį ir viešbutį prie iš anksto suplanuotos datos, jums gali kainuoti kur kas brangiau.
•    Vykdami į šalis, kuriose anglų kalba nėra valstybinė, iš anksto pasirūpinkite vertėju. Jis bus reikalingas ceremonijos metu.
•    Apsvarstykite, kokioje vietoje norėsite kelti ceremoniją – viešbučio teritorijoje, paplūdimyje, sode ar kitoje vietoje. Pasidomėkite realiomis galimybėmis pasirinktoje vietoje iškelti ceremoniją.
•    Vestuvinius žiedus geriausia įsigyti Lietuvoje.
•    Keliaudami lėktuvu, jei įmanoma, pagrindinius šventės rūbus supakuokite į rankinį bagažą. Jie visada bus su jumis ir išvengsite streso registruoto bagažo dingimo metu.
•    Nemažiau nei parą skirkite nuo nuskridimo iki šventės pradžios. Turėkite tai omenyje planuodami atostogų trukmę bei rezervuojant viešbutį. Dėl didelio laiko skirtumo, nuvykus į tolimesnes šalis, prireiks apie 1-2 dienų organizmo adaptacijai prie naujo mitybos ir miego režimo.

 

Pabaigai palinkėsiu, kad nebijotumet pabūti truputį “downshifter’iais”, nes tik peržengus savo “saugumo zoną” galima patirti netikėčiausių nuotykių ir turėti nepamirštamų įspūdžių. Linkiu Jums malonaus pasiruošimo, bei sklandžios ir romantiškos šventės! Tegul jūsų santuoka būna tvirta ir laiminga.

Nuotraukos pasiskolintos iš interneto platybių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *